biography /
Önéletrajz
A Jász-Nagykun-Szolnok megyei Tiszakürtön születettem, 1960-ban. 1986-ban a Szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán rajztanári, 2015-ben a Kaposvári Egyetem Művészeti Karán vizuális és környezetkultúra mestertanári diplomát szereztem.
Folyamatosan jelen vagyok a képzőművészeti életben, évi nyolc-tíz alkalommal mutatom be munkáimat országos és nemzetközi kiállításokon, biennálékon. A közel kétszáz csoportos megmutatkozáson túl több, mint harminc önálló kiállításom volt. Rendszeresen veszek részt művésztelepeken is, meghívott vendégként. Munkáim megtalálhatóak magán és közgyűjteményekben, többek között a kecskeméti Katona József Múzeumban, a Dunaszerdahelyi Kortárs Galéria gyűjteményében, a Pesterzsébeti Múzeumban, a szigetszentmiklósi Városi Galériában.
Alkotói tevékenységem elismeréseként több szakmai
díjat is kaptam. (1995. „Békességet magamnak, másoknak” a Magyar Békeszövetség pályázata II. díj, 1999. „Az ember és a nyomtatott kommunikáció” a Print & Publishing folyóirat díja, 2000. „Hajó” A Móra Könyvkiadó és a MAHART által meghirdetett országos pályázat képzőművészeti kategória III. díj, 2001. III. Patak Fesztivál, Szigetszentmiklós, grafikai fődíj, 2008. X. Patak Fesztivál, Szigetszentmiklós, nemzetközi meghívásos pályázat, a Magyar Festők Társaságának díja, 2008. Anno Domini MMVIII. A Csepeli Alkotó Fórum díja,
2013. XV. Patak Fesztivál, Szigetszentmiklós, nemzetközi meghívásos pályázat, Patak Fődíj)
1998 óta vagyok tagja a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének, több ciklusban – így jelenleg is – választmányi tagként. A Magyar Festők Társaságának 2014 óta vagyok tagja, jelenleg a Társaság tanácsadói testületének tagjaként.
Több mint húsz éve vagyok aktív résztvevője a hazai művészeti közéletnek. Közreműködtem a Törökbálinti Nemzetközi Művésztelep elindításában, melynek a 2000-2005-ig, illetve a 2016-2018-ig tartó időszakban fő szervezője, vezetője voltam, számos meghívott művésszel alakítottam ki jó szakmai kapcsolatokat, határon innen és túl. Alapítója és az 1998-2010-ig
tartó időszakban vezetője voltam az Első Kör nevű törökbálinti alkotóművész csoportnak, amely a helyi művészeket fogta össze. Később igény mutatkozott egy professzionálisabb szerveződés iránt, ekkor hívtuk életre a kistérség művészeivel közösen a Regioart Dél-Buda Környéki Regionális Művészeti Egyesületet, melynek elnöke voltam a 2002-2004 közötti időszakban. Jelenleg az Asztal Társaság Képzőművész Csoport vezetője vagyok, melynek 2011-es alakulásától számos kiállítása volt itthon és külföldön, többek között olyan kiállítóhelyeken, mint a Karinthy Szalon, Széphárom Közösségi Tér, Prágai Magyar Kulturális Intézet, Dunaszerdahelyi Kortárs Galéria, komáromi Limes Galéria. 2015-től vezetek egy kortárs galériát Törökbálinton, a helyi Falumúzeum keretein belül, ez alatt az időszak alatt számos rangos hazai képzőművésznek és nemzetközi kiállítónak bemutatkozási alkalmat teremtve. Kurátori munkám során fontosnak tartom a magas szakmai színvonal meglétét, a nemzetközi kapcsolatok építését és a különböző kulturális műfajok közötti hidak létrehozását. Számos olyan alkalmat szerveztem, ahol a kiállításmegnyitón kívül előadások, koncertek, egyéb kísérő rendezvények is szerepeltek a programban. (Tisztelet a Papírnak, Reformáció 500, Átrajzolt határok -Trianon 100, Érintetlen zöld.)
A kiállításokon kívül havi rendszerességgel kerülnek megrendezésre klubestek Művészetbarátok Köre Klubest címmel, amelyeknek célja az ismeretterjesztésen túl helyi kulturális közösség építése és ezzel az életminőség javítása a helyben élők számára.
A képzőművészet közvetítése, a kultúra átadása életem része, harminc évig általános iskolai tanárként, jelenlegi munkakörömben múzeumpedagógusként is igyekszem ezt minél teljesebben megvalósítani. A művészeti közéletben végzett tevékenységemért 2006-ban Pest Megye Művészetéért Díjat, 2021-ben pedig Törökbálint Kultúrájáért Díjat kaptam.